TYPO3

 

TYPO3 je CMS systém určený pre malé, stredné, veľké internetové projekty. Je postavený na objektovom programovacom jazyku PHP. TYPO3 je Open Source systém. Zdrojové kódy systému sú voľne dostupné a ktokoľvek rozširovať a upravovať. Licencia, aktualizácie a všetky základné súčasti sú úplne zadarmo. TYPO3 svojou funkcionalitou a spôsobom manažovania obsahu, prekonáva ostatne voľne dostupné CMS systémy.

 

K TYPO3 je dostupných veľké množstvo modulov, ktoré sú zadarmo a poskytujú rozširujúcu funkcionalitu, podľa potrieb zákazníka. Samozrejmosťou sú moduly pre e-shopy, pokročilé moduly pre šablónovanie stránky, moduly pre registráciu užívateľov a veľa ďalších.

 

TYPO3 je veľmi obľúbený  CMS systém pre firemné a komerčné portály najmä v západnej Európe (najmä v Nemecku). Jeho prednosťou je, že sa dá použiť pre jednoduché prezentačné stránky aj pre rozsiahle a náročné projekty.

 

Viac informácii sa dozviete na TYPO3 oficiálnej stránke. Na stránke je odkaz na demo účet pre pozretie (otestovanie TYPO3). Už na prvý pohľad môžete v deme vidieť rozdiel oproti iným CMS systémom (Content management system v preklade by sa dalo uviesť ako systém manažérstva obsahu). Užívateľské rozhranie je rozdelené do troch častí. Úplne na ľavo sú základné ovládacie prvky z hľadiska šírky je to malý panel. Podobne malý panel je strom podstránok tiež na ľavej strane. Podobný strom podstránok má len málo CMS systémov. Veľmi sprehľadňuje editáciu záznamov a prácu s upravovaním obsahu. Čo do šírky najväčšia časť je napravo a v skratke slúži na samotné editovanie. Skúste demo a sami uvidíte výhody TYPO3 riešenia.

12.12 2018, 12:42